KONST / Litografier / Färglitografi 12455482
nr 1245 5482
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Eskimå, signerad. EA-upplaga. Motivet: 40x57
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 1 april 2019
kl 19:00:13
100 kr
200 kr
250 kr
350 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman